Akú stoličku alebo kreslo nám viete doporučiť ?

Asi  najčastejšia otázka s akou sa stretávame. Väčšina zákazníkov očakáva pravdepodobne jednoduchú odpoveď napr. je to stolička XY. Takto jednoduché to však nie je. Samotná otázka je veľmi nepresná a nejasná a tak na ňu buď neexistuje odpoveď alebo na druhú stranu akákoľvek odpoveď je správna. Aby bolo možné dať tip ktorý by mal aj nejakú hodnotu, je potrebné poznať odpoveď minimálne na tieto tri otázky „kde sa bude stolička používať ?“, „aká je maximálna cena ktorú nechcete prekročiť?“, „kto bude danú stoličku používať?“. Tieto otázky sú dôležité aby sa dalo určiť či stolička bude určená do kuchyne, obývačky, kancelárie, detskej izby alebo napr. do záhrady. Druhá otázka napovie, koľko je klient zhruba ochotný investovať do nákupu stoličky alebo kresla. Slovo zhruba uvádzam preto, že číslo ktoré povie zákazník na začiatku je bežne 80% toho čo v skutočnosti je nakoniec ochotný zaplatiť. Tretia otázka napovie či je pre zákazníka, alebo napr. svoje dieťa do detskej izby. Je totiž veľký rozdiel či si zákazník kupuje stoličku pre seba alebo pre niekoho iného. Ak kupujete stoličku pre seba, je najlepším riešením vyskúšať čo najviac stoličiek a kresiel v obchode, nehľadiac na to, či sa mi model páči alebo nie. Na dlhodobom sedení napr.  v práci je dôležitejšie, ako sa na stoličke sedí a nie ako stolička vyzerá keď na nej nesedíte.

Je v celku prirodzené, že do obývačky alebo jedálne si vyberiete iný model ako do detskej izby. V súčastnosti je trend používať v obývačke stoličky, ktoré kladú dôraz na dizajn, na úkor komfortu. Obľúbené sú plastové stoličky alebo celodrevené dizajnové stoličky. Ešte pred nedávnom najpredávanejšie stoličky v jedálni  boli čalúnené stoličky, či už s drevenou alebo kovovou kostrou. V detskej izbe je trendom rastúca stolička a stôl, ktoré rastú spolu s dieťaťom a síce je počiatočná investícia vyššia, tak z dlhodobého hľadiska je to výhodnejšie. V kancelárii a pracovnej izbe stúpa záujem o stoličky so sieťovinou. Každý výrobca kancelárskych stoličiek má v ponuke minimálne jeden model so sieťovinou. Za posledné roky prešli používané materiály na týchto modeloch veľkým pokrokom a ich pôvodné nedostatky (trhali sa, krátka životnosť atď.) sa podarilo eliminovať.

výnimočná kuchynská stolička, ktorá sa stala víťazom RED DOT DESIGN AWARD 2011. Stoličky navrhol dizajnér Alexander Gufler. Dominatnými prvkami stoličky sú osovo pretínajúce sa ohnuté prekližky, ktoré slúžia ako sedák a operadlo. Vybrať si môžete stoličku v dube, v buku alebo v kombinácii oboch materiálov. Dostupná je aj čalúnená verzia.

výnimočná kuchynská stolička, ktorá sa stala víťazom RED DOT DESIGN AWARD 2011. Stoličky navrhol dizajnér Alexander Gufler. Dominatnými prvkami stoličky sú osovo pretínajúce sa ohnuté prekližky, ktoré slúžia ako sedák a operadlo. Vybrať si môžete stoličku v dube, v buku alebo v kombinácii oboch materiálov. Dostupná je aj čalúnená verzia.

Cena je pre väčšinu zákazníkov rozhodujúci faktor. Je vcelku logické že stolička za 30EUR nebude mať rovnaké parametre ako za 300 EUR alebo 1000 EUR. Je však cena skutočne ukazovateľom kvality ? Aj pri 300EUR stoličke môže mechanika po roku vŕzgať ako pri stoličke za 30 EUR. Môže, ale tá pravdepodobnosť je nižšia u drahšieho modelu. Vo vyššej cene si bežne kupujete kvalitnejší a odolnejší produkt, stolička alebo kreslo majú napr. kovový kríž namiesto plastového, nosnosť 150kg namiesto 90kg, kvalitnú a odolnú mechaniku oproti základnej mechanike, možnosť rôzneho nastavovania stoličky aby sa Vám čo najpohodlnejšie sedelo, záruku 5 rokov, namiesto 2 rokov atď. Určite nie je rozumné kúpiť čo najdrahšiu stoličku iba preto, že „keď je taká drahá určite bude aj dobrá“. Je nezmyslom aby zákazník ktorý má 150cm si dokupoval na stoličku posúvateľný sedák – lebo túto funkciu nikdy nevyužije, taktiež ako je nezmysel keď si 130kg zákazník kúpi pre seba stoličku s plastovým krížom a nosnosťou do 90kg. Pri výbere vždy treba triezvo uvažovať a hlavne skúšať. To čo sedí kolegovi neznamená že bude sedieť aj mne.

Dať teda jednoznačnú odpoveď na otázku „Akú stoličku alebo kreslo nám viete doporučiť ?“ síce možné je, ale určite Vás nepoteší. Odpoveďou je „Takú na ktorej sa Vám bude dobre a pohodlne sedieť“.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

216 958 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress